Paulista A2 - Brazil
March 24
Associacao Portuguesa De Desportos SP
CA Juventus SP
-
March 25
Sertaozinho SP
EC Taubate SP
CA Votuporanguense SP
AD Sao Caetano SP
Monte Azul SP
AA Portuguesa Santista SP
SC Atibaia SP
Rio Claro FC SP
Audax Sao Paulo
Sao Bento
CA Penapolense SP
Red Bull Brasil
Sao Bernardo
EC XV De Novembro SP
-
March 28
AA Portuguesa Santista SP
CA Votuporanguense SP
AD Sao Caetano SP
Audax Sao Paulo
CA Juventus SP
SC Atibaia SP
Sao Bento
Monte Azul SP
EC Taubate SP
Sao Bernardo
EC XV De Novembro SP
CA Penapolense SP
Red Bull Brasil
Associacao Portuguesa De Desportos SP
Rio Claro FC SP
Sertaozinho SP
Paulista A1 - Brazil
March 20
EC Agua Santa SP
Mirassol FC SP
-
March 21
Botafogo FC SP
Guarani
Sao Paulo
Red Bull Bragantino SP
Santos FC SP
Santo Andre
-
March 22
SC Corinthians SP
Palmeiras
AA Internacional Limeira SP
Oeste FC
Ponte Preta
Novorizontino
-
March 23
Ituano FC
Ferroviaria
Cup - Brazil
March 18
Parana Clube
Botafogo RJ
Vitoria
Ceara
America RN
Juventude
Brusque
Brasil de Pelotas
-
March 19
CRB
Cruzeiro
Goias
Vasco da Gama
America MG
Ferroviaria
Afogados da Ingazeira
Ponte Preta
EC Sao Jose
Atletico GO
-
March 20
Fluminense
Figueirense
Serie C:: final - Brazil
October 6, 2019
Sampaio Correa FC MA
Nautico
Serie D:: play-off - Brazil
August 18, 2019
Manaus FC
Brusque *
Super Cup - Brazil
February 16
Flamengo
Athletico Paranaense
Serie A - Brazil
May 2
Botafogo FR RJ
Bahia
Flamengo
Atletico Mineiro MG
Coritiba
Internacional
Fortaleza EC CE
CA Paranaense PR
Goias
Sao Paulo
Gremio
Fluminense FC RJ
SC Corinthians SP
Atletico GO
SC Recife PE
Ceara
Palmeiras
CR Vasco DA Gama RJ
Santos FC SP
Red Bull Bragantino SP
Serie B - Brazil
May 1
Ponte Preta
America MG
AD Confianca SE
Parana Clube PR
Avai FC SC
Nautico
CS Alagoano AL
Guarani
Cruzeiro
Botafogo FC SP
Cuiaba EC MT
Gremio Esportivo Brasil RS
Juventude
CRB
Vitoria
Sampaio Correa FC MA
Oeste FC
Chapecoense AF
Operario Ferroviario EC PR
Figueirense FC SC
Gaucho:: 2nd stage - Brazil
March 25
Gremio Esportivo Brasil RS
Juventude
CE Aimore RS
EC Sao Luiz RS
SER Caxias DO Sul RS
EC Pelotas RS
-
March 26
CE Bento Goncalves RS
Internacional
Gremio
Ypiranga FC RS
EC Sao Jose RS
EC Novo Hamburgo RS
Paraibano - Brazil
March 25
Botafogo FC PB
Campinense PB
-
March 28
Desportiva Perilima PB
Nacional AC PB
SC Lagoa Seca PB
SAO Paulo Crystal FC PB
-
March 29
Botafogo FC PB
CS Paraibano PB
Sousa EC PB
Atletico Cajazeirense PB
Treze FC PB
Campinense PB
Sousa EC PB
Botafogo FC PB
Pernambucano A1 - Brazil
March 26
Afogados Ingazeira Pe
AAD Vitoria Tabocas PE
Decisao PE
Central PE
Retro FC Brasil
Petrolina PE
SC Recife PE
Santa Cruz FC PE
Salgueiro PE
Nautico
Potiguar::. 2nd stage - Brazil
March 25
ACD Potiguar RN
ABC
America FC RN
Globo FC RN
-
March 28
Santa Cruz FC RN
ABC
-
March 29
America FC RN
Palmeira FC RN
Rondoniense:: group A - Brazil
March 29
Genus RO
Real Desportivo Ariquemes RO
Guajara EC RO
Rondoniense Ro
Rondoniense:: group B - Brazil
March 28
Pimentense RO
Ji-Parana RO
-
March 29
Guapore RO
Uniao Cacoalense RO
Vilhenense ES RO
Barcelona RO
Sergipano:: 2nd stage - Brazil
March 25
AD Frei Paulistano SE
AD Confianca SE
-
March 29
AD Confianca SE
AD Frei Paulistano SE
AO Itabaiana SE
CS Sergipe SE
Copa do Nordeste:: group stage - Brazil
March 21
ABC
CS Alagoano AL
AD Frei Paulistano SE
SD Imperatriz MA
Botafogo FC PB
Vitoria
CRB
Ceara
Bahia
Nautico
Fortaleza EC CE
America FC RN
River AC PI
Santa Cruz FC PE
SC Recife PE
AD Confianca SE
Carioca Taca Rio: Group A - Brazil
March 21
Portuguesa RJ
Boavista
Botafogo RJ
AD Cabofriense
-
March 23
Bangu
Flamengo
Carioca Taca Rio: Group B - Brazil
March 22
Fluminense
Volta Redonda
Vasco da Gama
Macae
-
March 23
Madureira RJ
Resende
Carioca:: 2nd relegation group - Brazil
March 18
Americano RJ
America RJ
-
March 21
America RJ
Nova Iguacu
Mineiro - Brazil
March 21
Tupynambas
Caldense
Cruzeiro
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
Coimbra
Tombense FC
-
March 22
Uberlandia
Villa Nova AC
America MG
Atletico MG
Patrocinense
Boa Esporte Clube
Acreano:: 1st stage: play-off - Brazil
March 12
Atletico Acreano AC
SC Humaita AC
-
March 13
Galvez EC AC *
Placido de Castro
-
March 15
Atletico Acreano AC
Galvez EC AC
Carioca Taca Guanabara:: play-off - Brazil
February 22
Boavista
Flamengo
Carioca Taca Guanabara - Brazil
February 8
Bangu
Macae
Boavista
Volta Redonda
Flamengo
Madureira RJ
-
February 9
AD Cabofriense
Resende
Fluminense
Botafogo RJ
Portuguesa RJ
Vasco da Gama
Carioca:: relegation group - Brazil
February 19
Americano RJ
Friburguense
Nova Iguacu
America RJ
Carioca:: preliminary stage - Brazil
January 11
Friburguense
Americano RJ
Macae
Portuguesa RJ
Nova Iguacu
America RJ
Gaucho:: 1st stage group play-off - Brazil
February 22
SER Caxias DO Sul RS
Gremio
Gaucho - Brazil
February 8
Gremio Esportivo Brasil RS
EC Sao Jose RS
Juventude
Ypiranga FC RS
Internacional
EC Novo Hamburgo RS
-
February 9
CE Aimore RS
Gremio
CE Bento Goncalves RS
SER Caxias DO Sul RS
EC Sao Luiz RS
EC Pelotas RS
Sergipano - Brazil
March 1
AD Confianca SE
Boca Junior FC SE
AD Frei Paulistano SE
CS Sergipe SE
AO Itabaiana SE
Lagarto FC SE
America Esporte Clube SE
Dorense FC SE
Recopa Gaucha - Brazil
January 19
Pelotas *
Gremio
U20 Copa do Brasil - Brazil
March 18
Atletico Mineiro MG
SE DO Gama DF
Desportiva Perilima PB
SC Recife PE
Bragantino PA
Tupi FC MG
Ceara SC CE
EC Sao Jose RS
Fluminense EC PI
EC Bahia BA
Galvez EC AC
Abc FC RN
Goias EC GO
Uniao EC MT
Jacioba AL
CR Flamengo RJ
Londrina EC PR
Sao Raimundo EC RR
Moto Club MA
AD Confianca SE
Palmas FR TO
Coritiba FC PR
SC Internacional RS
Vilhenense EC RO
Sao Paulo Fc Sp
CE Uniao ABC MS
Serra Fc Es
SE Palmeiras SP
-
March 19
Avai FC SC
Nacional FC AM
CR Vasco DA Gama RJ
Trem Dc Ap
ads_300x250